Проводи зими 2017

0
122

25 лютого на центральній площі Сосниці відбулося народне свято «Масляну гуляємо – весну зустрічаємо». Цього дня була сонячна і тепла, як для кінця лютого, погода.

Свято розпочалось виступом селищного голови Андрія Портного. Керівник громади привітав присутніх з проводами зими та зустріччю весни, подякував усьому загалу за участь у святкуванні, закликав енергійніше долучатись до святкування та інших подій, які відбуваються в Сосниці, а особливо спонсорам, які надали необхідну допомогу для проведення цього веселого і найсмачнішого дійства.

До поздоровлень селищного голови приєднались і учасники народного аматорського фольклорного колективу «Криниці», професійно, під оплески виконали декілька мелодійних пісень.

Цього дня для мешканців та гостей нашого містечка працювали торгові точки, де діти змогли поласувати солодкою ватою та попкорном, а заодно і придбати іграшки та надувні, у вигляді казкових героїв, кульки і таке інше. Для віртуозів з лазіння по стовпу, на його вершині були прикріплені призи-подарунки і всі вони благополучно знайшли своїх власників.

Бажаючі могли придбати квитки безпрограшної лотереї, головним призом якої став дебеленький баранчик. У списку виграшів також були дві живі гуски та мішок зерна, а також багато інших потрібних речей.

На імпровізованій сцені з чудовими номерами виступили колектив «Капітошки» Сосницької музичної школи, учасники художньої самодіяльності із сіл Загребелля, Авдіївка, Змітнів, Велике Устя, які також брали участь у своєрідному змаганні за краще виконання концертних номерів. Свої гумористичні вірші прочитав сосничанин Петро Макаренко.

А тим часом у казанах смачно булькала солдатська юшка, упрівав козацький куліш. І перші дегустатори помаленьку потяглися до столів, де можна було скуштувати обов’язкових цього дня млинців, випити запашного чаю з бубликами, перекусити юшкою або кулішем, і смакіття цього вистачило для усіх бажаючих.

Зі святом Масляної весь загал щиро й сердечно привітав депутат обласної ради Володимир Селянський, нагадавши про завтрашню Прощену неділю, коли усі просять вибачення у своїх рідних, близьких, друзів та знайомих. Поздоровив з приходом весни присутніх і заступник голови райради Геннадій Смаглюк, побажавши добра, миру та злагоди в сім’ях, а заодно і запросив власників лотереї до розіграшу.

Спершу за участю глядачів, шанувальників пісні та іншого сценічного мистецтва було визначено переможців серед виконавців концертної програми. Подарунковий сертифікат на триста гривень та святковий коровай урочисто вручив самодіяльним артистам Загребельського будинку культури голова організації «Сосницькі горизонти» Андрій Ткач. Сертифікати на двісті гривень отримали і представники інших закладів культури, які брали активну участь у концертному дійстві.

На розіграш лотереї до сцени зійшовся мало не увесь люд, який був на площі. Заступник голови райради Геннадій Смаглюк з помічницями розпочали процедуру розіграшу. Після того, як було розіграно численні призи, настала черга визначити і володаря суперприза. Цього разу фортуна посміхнулася сосничанці Світлані Зясько. Таким чином норовливий баранчик знайшов собі новий хлівчик для проживання, а там… у кожного своя доля.

Цього дня щастя усміхнулося і учасниці художньої самодіяльності Загребельського закладу культури Аліні Максименко. Вона стала володаркою крикливої і кусючої гуски та важкенького мішка із зерном. Буде чим годувати живий приз. Отримали свої зароблені «тяжкою працею» призи і учасники ігор та конкурсів. Таких, наприклад, як перенесення особливо цінного вантажу – дівчат, що вже тоді говорити про якісь там тюки із соломою.

Такого насиченого і смачного свята не сталося б, якби не допомога спонсорів. Організатори цього дійства щиро дякують керівникам ФГ «Швед М.Д.» та ФГ «ТАГРОС» Миколі Шведу і Григорію Татаренку. Смачний куліш був від районної ради та райдержадміністрації, суперпризом побалувала громадян політична партія «Наш край». Солдатську юшку та млинці з чаєм можна було скуштувати біля польової кухні селищної ради, а чаєм з бубликами пригощали працівники комунального житлового управління.

Вісті Сосниччини №9/9875 за 4 березня 2017 року
Олена Кузьменко

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here