Галина Лойченко – вчителька української мови та літератури Киріївської школи

0
497

Вчителька української мови та літератури Киріївської загальноосвітньої школи I-II ст., з більш ніж сорокарічним стажем роботи за обраною професією, депутат районної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Галина Лойченко належить до когорти яскравих особистостей нашого краю. Про таких талановитих, мудрих і невтомних сівачів розумного, доброго, вічного, якою є Галина Михайлівна, люди з повагою говорять, що це педагог від Бога.

До головної справи свого життя ця енергійна, творча і старанна жінка ставиться високопрофесійно, з великою любов’ю та наполегливістю, з незмінним прагненням твердо і рішуче йти до поставленої мети й обов’язково домагатися здійснення всього задуманого. Результатом повсякденної кропіткої роботи Галини Лойченко по навчанню і вихованню сільських дітей є те, що вони отримують від улюбленої вчительки міцні знання з рідної мови, добре знають твори українських поетів і письменників, підтверджуючи високий рівень своєї підготовки па районних та обласних предметних олімпіадах і під час вступу на навчання у вищих навчальних закладах. А ще вихованці цього педагога виростають добрими, щирими й порядними людьми, радуючи цим свою наставницю та батьків. Високою оцінкою багаторічної, дуже важливої й відповідальної роботи Галини Михайлівни на освітянській ниві є те, що їй присвоєно звання «вчитель-методист» і нагороджено знаком відмінника освіти України.

Галина Лойченко – одна із найактивніших членів Сосницької місцевої організації Радикальної партії Олега Ляшка, яка завжди чесно й добросовісно виконує свої партійні обов’язки та доручення керівництва нашого осередку, а також наполегливо захищає в районній раді права й інтереси своїх виборців. Одним з найважливіших проблемних питань, яке дуже хвилювало не лише учнів та їхніх батьків і колег Галини Михайлівни, а й всю Киріївку, і яке їй вдалося вирішити разом із головою парторганізації і директором школи, було збереження сільського навчального закладу. Доклавши спільних зусиль для реалізації важливого проекту місцевого керівництва Радикальної партії, схваленого її Лідером Олегом Ляшком, внаслідок чого на проживання в Киріївку приїхало три сім’ї із вісьмома дітьми, Галина Лойченко і Михайло Сиворакша нині постійно надають моральну підтримку та матеріальну допомогу цим родинам.

Робота по переїзду інших сімей зі східних областей України тут проводиться систематично. Адже Галина Михайлівна твердо переконана в тому, що село не може повноцінно жити та розвиватися без школи, без закладів охорони здоров’я і культури, тож і бореться за збереження в ньому школи, за те, щоб її односельці мали можливість на місці отримувати найнеобхіднішу медичну допомогу і культурно відпочивати. Жінка-депутат вважає, що реформи, які проводяться в нашій країні, не вирішують проблем села, а ефективними вони будуть лише тоді, коли приноситимуть реальну користь людям, покращуючи їхнє життя.

Однією з важливих справ, яку зробила член Радикальної партії Галина Лойченко для своєї школи, є створення в ній української світлиці, де розміщено багато різних предметів побуту і старожитностей, якими користувалися попередні покоління її односельців, та виробів нинішніх мешканців Киріївки. Бо вчителька впевнена – діти мають знати народні звичаї, берегти й примножувати славні традиції своїх предків, оскільки без шанобливого ставлення до них вони не матимуть майбутнього.

Ведучи мову про інші якості цієї енергійної, непосидючої сільської жінки, варто зазначити, що вона є вмілим організатором і безпосередньою учасницею всіх культурно-масових заходів, які відбуваються в школі та місцевому центрі народних традицій і дозвілля. Галина Михайлівна пише сценарії до різних свят, організовує проведення репетицій до них, залучає до цієї важливої роботи не лише школярів, своїх колег, а й сільську молодь та людей старшого віку, спираючись на підтримку однопартійців. Жінка-педагог створила шкільний дитячий хор, є в селі ансамбль хлопчиків-школярів, молодіжний ансамбль «Калинонька», жіночий вокальний колектив і солідний хор. Галина Лойченко завжди старанно готує сільських аматорів сцени до звітів колективів художньої самодіяльності, багато зусиль докладає для організації культурного дозвілля сельчан.

Як сказала в ході нашої розмови моя співбесідниця, найбільше радує її душу робота і активне спілкування з людьми, тому вона із задоволенням творить для них добро. За гарну вдачу, за невичерпну життєву енергію Галина Михайлівна користується великим авторитетом і повагою серед колег, учнів, їхніх батьків і усіх односельців. Люди часто звертаються до неї за порадою, й вона завжди йде всім назустріч. До того ж ця жінка є гарною подругою і вмілою господинею. Обоє її дітей — син Віталій та дочка Діана дуже люблять свою маму і намагаються допомагати їй у всьому, а чотирирічна онука Даринка додає бабусі нових сил і натхнення в роботі.

На запитання про те, що є її найбільшою мрією, жінка-патріот своєї країни і рідного краю відповіла так: «Я хочу щоб в Україні якнайшвидше настали мир і злагода між людьми, щоб вона міцніла і розвивалася, а Сосницький край ставав багатшим і квітучим. Дуже хочеться, аби всі діти були щасливими, росли здоровими, радували своїх батьків, щоб матері не сивіли передчасно через тяжкі долі дітей. Від усієї душі бажаю всім добра і любові».

Вісті Сосниччини №7/9873 за 4 лютого 2017 року
Микола Біжовець, член бюро Сосницької місцевої
організації Радикальної партії Олега Ляшка

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here