123 річниця з дня народження режисера Олександра Довженка

0
109

Відзначити 123 річницю з дня народження нашого земляна, режисера Олександра Довженка в музеї митця зібралися численні сосничани, гості – люди, кому не тільки дорога пам’ять про Олександра Петровича, а всі ті, хто цінує українську культуру, українську історію, українське кіно.

Урочистості розпочались з покладання квітів до пам’ятника Олександру Довженку, зокрема корзинок від Чернігівської облдержадміністрації, Держкіено України, Київської національної Спілки кінематографістів України та райдержадміністрації, а також букетів від прихильників таланту митця, керівників району, діячів кіномистецтва, гостей з інших куточків України, громадськості.

Зі словами привітань від імені голів Чернігівської облради та облдержадміністрації зачитав директор департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації Олександр Левочко. Слова вдячності за збереження пам’яті про сина українського народу, нашого земляка Олександра Довженка висловив в.о. голови райдержадміністрації Олег Трамана. Також він подякував працівникам музею за натхненну працю, за збереження культурної спадщини та патріотичне виховання молоді. Вітаючи, селищний голова Андрій Портний, зокрема, побажав гостям приємних вражень від перебування в Сосниці та виконав доручення заступника голови облдержадміністрації Сергія Сергієнка – передав книгу «Українське поетичне кіно» у фонди музею.

Із захватом про творчість Олександра Довженка, про ті місця, звідки він вийшов, де навчався, говорили виступаючі: кінознавець, голова комісії з історичної спадщини Станіслав Сухненко, кінорежисер, лауреат державної премії ім. Т. Шевченка Аркадій Мікульський, завідуючий сектором інтелектуальної власності державного агентства України з питань кіно Артем Голосов, голова Чернівецького осередку Національної спілки                кінематографістів України Людмила Калінкауцька, кінознавець Олена Парфенюк, помічник ректора Глухівського національного університету Володимир Любивий, доктор філологічних наук, професор, завідуючий кафедрою української та російської культури цього ж університету Анатолій Новиков.

Зворушливо вели святкову програму Заслужений артист України, артист Чернігівського обласного молодіжного театру Олексій Биш та в.о. директора обласного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв, головний балетмейстер, кандидат наук, доцент Юлія Солонець. Пісенні номери представили учасники Чернігівського філармонійного центру фестивалів та концертних програм, зокрема академічний народний хор і танцювальний колектив, а також Сосницький народний аматорський фольклорний колектив «Криниці», які свою програму продовжили в саду Довженка. Тут свою роботу розкрила і виставка експонатів музеїв – літературно-меморіального О. П. Довженка та краєзнавчого та робіт народних умільців, яка продовжувалась біля хати, на подвір’ї. Не можливо було обминути «Вишивані замовлення» – роботи майстрині вибійки, народної вишивки, лялькарства та писанкарства, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва Ольги Костюченко та творчої майстерні «Куделя» (м. Чернігів). А також художні роботи майстринь із Семенівщини, Бахмаччини (рогоза), хендмейд Оксани Василенко з Менщини. Сосничани представили теж свої роботи: лозяні – Микола Чабась, з дерева – Ігор Мисік, текстильні – Оксана Пульгун. Зупиняли любителів старовини й приватні колекції зброї та дзвонів XIX – поч. XX ст. сосничанина Валерія Макухи.

Тут, в музеї, свої творчі роботи – кіно, короткометражку – представили студенти Київського національного університету ім. К. Карого. Цього дня в гостях побувала відома студія «Віател» з документальними фільмами.

Традиційно в день народження земляка було посаджено яблуньку.

Цього року сосничани присвятили цілий день для вшанування пам’яті свого земляка. Тому до пізньої ночі на садибі було людно і гамірно, адже зібрались творчі, високодуховні люди, яких того дня об’єднувало бажання ще більше розкрити і пізнати талант геніальної людини.

Вісті Сосниччини №37/9909 за 16 вересня 2017 року
Олена Кузьменко

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here